TRIVIUM | Prywatne domy opieki
single,single-post,postid-16685,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive

Prywatne domy opieki

trivium_logo-for-news_white

27 lip Prywatne domy opieki

Domy opieki to największa baza placówek opiekuńczych, obejmująca obszar całej Polski. W jej zakres wchodzą: Domy Opieki, Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze i Sanatoria. Na jej podstawie można uzyskać informacji  m. in. z zakresu świadczonych usług, warunków przyjęcia pensjonariuszy czy odpłatności w danych placówkach.

Prywatne domy opieki są dziś w stanie zapewnić swoim pensjonariuszom przede wszystkim stałą, całodobową opiekę. Obowiązkiem samego właściciela jest zadbać o jak najlepszy dobór personelu: opiekunów, zespołu pielęgniarskiego oraz medycznego, który będzie zajmował się Seniorami w sposób właściwy i dokładny. Jako prywatne działalności, domy oprócz wymagań urzędniczych, spełniają obecnie warunki związane z życiem codziennym swoich podopiecznych oraz są  w stanie sprostać nawet tym najbardziej indywidualnym wymaganiom Seniorów. Większość z nich jest przystosowana do przyjęcia osób w różnych stadiach chorób. Są to tzw. placówki „otwarte” zarówno dla osób ze schorzeniami fizycznymi jak i psychicznymi. Ażeby jednak stać się tak dobrze prosperującą i w pełni legalnie działającą placówką, muszą one spełniać wymagania Urzędu Wojewody oraz posiadać odpowiedni wpis do rejestru.

Dzisiejsze placówki opiekuńcze starają się całkowicie obalać przykre stereotypy o domach opieki, obrazujące je jako ogromne molochy, gdzie opieka pozostawia wiele do życzenia, a stan zdrowia podopiecznych zamiast się poprawiać, pogarsza się  w szybkim tempie. Każda, dobrze funkcjonująca placówka ma za zadanie cieszyć się jak najlepszą, wręcz nienaganną opinią. W tym celu, osoba decydująca się stworzyć nowy dom opieki ma nie bagatela zadanie, ażeby sprostać oczekiwaniom swoich mieszkańców. Obecnie prywatne placówki opiekuńcze cieszą się coraz większym zainteresowaniem Seniorów. Świadczyć o tym może fakt, iż często brakuje w nich wolnych miejsc. Główne powody podjęcia decyzji o domu opieki to przede wszystkim pogarszający się gwałtownie stan zdrowia oraz brak możliwości opieki przez najbliższych lub doskwierająca samotność. W tych przypadkach odpowiedni dom opieki to często jedyne, ale też bardzo trafne rozwiązanie.

Prywatne placówki opiekuńcze oferują dziś m. in.:

• opiekę lekarza rodzinnego,
  • dostęp do lekarzy specjalistów,
  • systematycznie zorganizowaną terapię zajęciową;
  • pomoc w utrzymaniu codziennej higieny i pielęgnację, przy tym również wizyty fryzjera i kosmetyczki na życzenie,
  • smaczną domowa kuchnię, a także wyżywienie zgodnie z zaleceniami dietetyków,
  • doskonałe warunki bytowe w przytulnych pokojach pozbawionych jakichkolwiek barier architektonicznych, często z dostępem do telewizji, telefonu i Internetu,
  • dostęp do systemów przyzywowo- alarmowych oraz urządzeń zapewniających bezpieczeństwo wewnątrz pokoi podopiecznych,
  • monitoring całego obiektu,
  • często określoną ilość środków higienicznych i podstawowych lekarstw wliczonych w koszt miesięcznego pobytu,
  • korzystanie z posług duszpasterskich i spełniania swoich potrzeb duchowych,
  • transport samochodowy lub dodatkowe zakupy na życzenie Pensjonariusza,
  • organizację świąt typu Boże Narodzenie, Wielkanoc itp.
  • wyjazdy integracyjne z pensjonariuszami innych placówek,
  • zapewnienie aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez spacery, pikniki, wieczorki zapoznawcze
  • organizację czasu wolnego realizowaną poprzez programy kulturalno-oświatowe (między innymi: koncerty muzyczne, spotkania z poezją, zajęcia manualne oraz uroczystości okolicznościowe takie jak urodziny, imieniny i inne).

Oferta prywatnych domów Seniora jest dość bogata, a liczba osób wyrażająca chęć z niej korzystać wzrasta. Wiek określany „starością” ma swoje przykre oblicza. Często jednak można we własnym zakresie, zastąpić go radosną wizją.  Potrzeba jedynie wiary i poczucia, że mimo wieku jest się nadal potrzebnym, a Jesień swojego Życia można spędzić w godnych i szczęśliwych warunkach.